לביקור באתר המרכז לאיכות חיים

 

הצטרף לקהילת זריי ישראל בפייסבוק

רישום לקבלת מידע מזריי ישראל


*שם משפחה:

שדות המסומנים בכוכבית (*) הינם שדות חובה


"ערכים רוחניים ואישיים הינם המצפן לניווט חיינו בהצלחה"

וויליאם פ. פארלי

 

ביל פארלי

ביל פארלימעטים האנשים בעולם שהגיעו להצלחה בדרגת הישגים כמו ביל פארלי. ביל, אותו גידלו הורים בני מעמד הפועלים, חדורי אהבה ומסירות אין-קץ בפווטקט שברוד איילנד, הכיר את מעלותיהן של העמל והמשמעת בגיל צעיר.  אמו עבדה בבית חרושת, ואביו היה עובד בדואר וכמוזיקאי מהצד. כנער, ביל עבד במגוון עבודות כדי לסייע למשפחתו. הוא גם התבלט מבחינה אקדמית כך שזכה להתקבל לבוודוין קולג' במיין ובהמשך לתואר במשפטים בבוסטון קולג'.

הוא עשה את צעדיו הראשונים בעולם העסקים כאשר מכר אנציקלופדיות מדלת לדלת. לאחר שהצליח מאוד כאיש מכירות ובהמשך כמדריך ארצי, עבר ביל לעולם הכלכלה וההשקעות וכיהן במשרות ב- NL תעשיות בניו יורק סיטי וב"האחים ליימן" בשיקגו.


סיועו להצלחת לקוחותיו המשקיעים יצרה אצלו רצון עז לעשות זאת בעצמו כיזם. ביל קנה את החברה הראשונה שלו, Anaheim Citrus Products, ב- 1976 תמורת 25,000$. בהמשך, הוא מכר אותה תמורת 10 מיליון. זו הייתה הראשונה בסדרת ההצלחות שלו. לאחר שרכש את חברת Fruit of the Loom בתחילת שנות השמונים, שימש ביל כבעל רוב המניות, נשיא ומנכ"ל במשך 15 השנים הבאות. בתקופה מסוימת, Farley Enterprises , חברת האם של Fruit of the Loom (שהייתה חברת אחזקות משפחתית), העסיקה מעל 65,000 עובדים בכל רחבי העולם עם הכנסות שנתיות בשווי של כמעט 5 מיליארד דולר
.

ביל מעולם לא חשש מסיכונים כאשר ההזדמנות המתאימה נקרתה בדרכו. "מוכנות להסתכן היא ככל הנראה הסיבה העיקרית להצלחתי כיום. רבים היו יכולים להצליח כמותי, או אפילו יותר מכך, אך מסיבה כלשהי הם אינם מסוגלים להתקדם מעבר לחששות שלהם".


ב-1986 קיבל ביל את פרס הורשיו אלגר והוכנס לאיגוד האמריקנים הדגולים הידוע של הורשיו אלגר. ביל אומר שפרס הורשיו אלגר שקיבל מוכיח שכל אחד יכול להתקדם בכוחות עצמו. עבודה קשה וקפיצה על הזדמנויות הנקרות בדרכך הן המפתח לכך שדברים חיוביים יקרו". ביל גם חתן פרס הבית הלבן למצוינות יזמתית.


כתוצר לוואי טבעי של הצלחתו העסקית לאורך השנים, ביל פיתח רשת בינלאומית. הוא גם איש אמונם ויועצם של אין ספור מנכ"לים, ידוענים, אתלטים, פוליטיקאים ומנהיגים מכל העולם. עם זאת, ניתן למצוא את ביל לעתים קרובות מנחה אנשים שאינם ידועי שם, אך בעלי רצון עז ללמוד. חיי אלפים נתברכו מתרומתו בתחום החינוך. כיום, מורשתו של ביל היא נר לרגלי כל אלו השואפים להצליח כיזמים. מתוקף היות הצלחתו של ביל כזו שבנתה את עצמה וחדורת רצון להעניק ולעזור לאחרים המבקשים ללכת בדרכיה, חלק ניכר מזמנו של ביל מוקדש כעת לסייע לאחרים להגשים את חלומותיהם שלהם.