משקה זריי ושיער בריא

משקה זריי לשיער בריאפרי אמאלאקי , ידוע גם בשם אמבליקה אופיסינאליס, דימדמנית הודית, אמלה, אמבליק מירוב אלאן, אאובלה. הוא גדל בעיקר בין עצים נשירים בהרי ההימאליה כארבעת אלפים רגל מעל פני הים. במשך תקופה ארוכה שימש פרי אמאלאקי כפיתרון מושלם לנזקי שיער ונשירה.

הגרגרים בפרי מאוד מזינים והם מכילים כמות חיונית של חומצות אמינו, כמות גבוהה של חלבונים, ויטמין C ומינרלים. לצמיחת שיער בריא ובוהק נדרש חלבון וחומצות אמינו. אמאלאקי מכיל יותר חומצות אמינו מתפוח, הוא מכיל גלוטמין, פרולין, חומצה אספרטית, ליזין, אלאנין, טאנין, חומצה גאלית ואלבומין. כמו כן הוא מכיל כמות גבוהה מאוד של נחושת חיונית, אבץ וכרומיום.

אנשים רבים חווים כיום את נזקי איכות הסביבה הירודה וזיהומי אוויר הגורמים לבריאות ירודה, התדלדלות השיער, נשירת שיער, התפצלות שיער, שיער דהוי.

 

יתרונות פרי האמאלאקי במשקה זריי לשיער בריא:
  • אמאלאקי מגביר את ספיגת הסידן שהינו בעל חשיבות עליונה בייצור שיער בריא.
  • כמו כן הם שומרים על צבעו הטבעי של השיער ומעכבים את שיער כסוף גם בעקבות גיל מתבגר.
  •  הפרי מספק את אחד ממנגנוני התמיכה הטובים ביותר לחיזוק זקיקי השיער. 
  •  מפחית דילול שיער והתקרחות אפשרית שעשויה לקרות מכימיקלים ותרופות שונות
  • להבראת הקרקפת מקשקשים מומלץ להימנע מכל הכימיקלים המזיקים שנמצאים בשמפונים לטיפול בקשקשים ולהשתמש בגרגרי אמאלאקי כפתרונות יעילים שהוכחו היסטורית ומדעית. בהודו, רוב בנשים עדיין משתמשות במתכונים עתיקים המכילים אמאלאקי לטיפול בשיערן, במיוחד משום שחומצות האמינו שהינו מכיל יוצרות שמן משי המשמש כמרכך מושלם.
  • נראה שספרי הרפואה העתיקים בהודו חוזרים לחיינו. פרי האמאלאקי מצא את דרכו חזרה לחנויות הטבע, בתי מרקחת אסייתים והודים וכיום בעולם המערבי. למצוא את השמפו המושלם לטיפול בקשקשים, או המרכך המושלם לטיפול בשיער פגום, צבוע, יבש וכ"ו אינו משימה קשה על בסיס "ניסוי ותהייה" תהייה שברובה גורמת להרס השיער מהשורש. עם כל כך הרבה יתרונות וסגולות בפרי האמאלאקי, זוהי מהפכה מודרנית לטכנולוגיות טיפולי השיער, שמאוד יכול להיות תגרום לשיער פגום, זקיקי שיער חלשים, קרקפת רגישה, קשקשים להיות בעבר. יחד עם זאת רק הזמן יגיד עם הוא יחדור לעולם הרוקחות המערבי בקלות כמו המעבדות המדע המודרני. 
עדותו של נתנאל מרחובות " משקה זריי חיזק והחליק לי את השיער" 

מינון מומלץ לטיפול

30 מ"ל ( ~ 3 כפות) 3 פעמים ביום - בבוקר לפני צחצוח שיניים, צהרים ולפני השינה

מינון לתחזוקה

30 מ"ל ( ~ 3 כפות) פעמים ביום - בבוקר לפני צחצוח שיניים ולפני השינה